e
sv

NTV, BÜLTEN / 4 ARALIK CUMARTESİ

97 okunma — 02 Aralık 2021 23:22

DİLEK HANİF İLE

HALKIN SANATI

4 Aralık Cumartesi

12.15

Anadolu’nun geleneksel el sanatlarını ekrana taşıyan program Halkın Sanatı, Dilek Hanif ile Anadolu’nun değerlerini yerinde araştırmak ve günümüze uyarlamak için yeniden yolculuğa çıkıyor. Yüzyılların el emeği, göz nuru el sanatları NTV’de izleyiciyle buluşuyor.

Türkiye’nin önde gelen moda tasarımcılarından Dilek Hanif, her hafta Anadolu’nun geleneksel el sanatlarını ekrana taşıyor. Hanif, her ilde öne çıkan yöresel ürünleri kullanılarak geleneksel ile moderni buluşturup farklı bir tasarımla izleyicinin karşısında oluyor.

Halkın Sanatı bu hafta; Osmanlı sarayının da gözbebeği Tefebaşı ile meşhur Kütahya’da…

Dilek Hanif’in sunduğu Halkın Sanatı, 4 Aralık Cumartesi 12.15’te NTV’de.

Cüneyt Asan ve Adnan Şahin ile;

Halkın Mutfağı”

4 Aralık Cumartesi

18:15

Halkın Mutfağı’, Kadim Anadolu Lezzetlerini Ekrana Taşıyor.

Cüneyt Asan ve Adnan Şahin; karış karış gezdikleri Anadolu’nun bereketli topraklarının, binlerce yıllık öyküsünü ‘Halkın Mutfağı’ ismi ile ekranlara taşıyor. Yöresinde yetişen en özel mahsulleri yerinde görmeye giden iki usta, isimsiz kahramanların evlerine, dükkanlarına hatta tarlalarına misafir oluyor.

Adnan Şahin ve Cüneyt Asan ‘Emek olmadan yemek olmaz’ ilkesiyle yola çıktıkları programda, Anadolu’nun lezzet sırlarına yolculuk yapıyor. Cüneyt Asan ‘Emekçi’, Adnan Şahin ise ‘Yemekçi’ olarak izleyici karşısına çıkıyor. Programın sonunda ise; emek verenlerle birlikte, yöresel lezzetlerle donatılmış sofranın etrafında buluşuluyor.

Halkın Mutfağı’ bu hafta; bu hafta yavru vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde…

Adnan Şahin ve Cüneyt Asan; adanın birbirinden faklı lezzetlerini, denizi ve güneşin buluştuğu muhteşem bir coğrafyada deniyor. Kıbrıs’ın meşhur hellim peynirinin yapımını öğrenen ikili, Çakıstes zeytinini tadıyor. Şeftali kebabı yapan ikili, final sofrasına Bellapais’in manzarası eşliğinde oturuyor.

Cüneyt Asan ve Adnan Şahin ile “Halkın Mutfağı” 4 Aralık Cumartesi saat 18:15’te NTV’de…

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli