e
sv

NTV, BÜLTEN / 28 AĞUSTOS CUMARTESİ

52 okunma — 26 Ağustos 2021 23:04

Mesut Yar ile

TAŞ GASTE

28 Ağustos Cumartesi

12.20

Mesut Yar, haberciliğinin yanı sıra bu kez arkeolog kimliğini de ekrana taşıyor ve zamanda yolculuğa çıkıyor… Tarihe damga vuran manşetlerin peşine düşen Mesut Yar, Taş Gaste’de binlerce yıl öncesinin gündemini, uzmanlarıyla birlikte ortaya çıkarıyor… Göbeklitepe’den Troya’ya, Kapadokya’dan Knidos’a geçmişin en önemli haberleriyle ‘Taş Gaste’, NTV’de…

Mesut Yar ile Taş Gaste, antik çağın nabzını tutmaya devam ediyor. Antik çağın habercisi Mesut Yar, bu bölümde Kuşadası’nda bir kaleden diğerine tarihin izini sürüyor. Güvercinada’dan yola çıkıp kuş uçuşuyla Kadıkalesi’ne varan Taş Gaste, 2001 yılında kazılmaya başlayan antik kentte tarih öncesinden Osmanlı’ya uzanan bir yolculuğa çıkıyor.

Efes’teki örnekleriyle boy ölçüşecek boyutlarda anıtsal bir kilise; antik çağdan bugüne ulaşan yazıtlar, tesadüfen keşfedilen ayazma, insanın köpeklerle olan dostluğunun en eski izleri, çalışır halde bulunan taş fırın ve Hititlerin Ege’deki varlığını kanıtlayan bronz heykel; 6 bin yıllık bu yolculuğun durakları arasında…

Mesut Yar ile Taş Gaste, ‘Kadıkalesi’ bölümüyle cumartesi günü saat 12.20’de NTV’de…

ÇARŞI PAZAR EKONOMİ

28 Ağustos Cumartesi

21.15

Ekonomi stüdyodan çıktı, sokağa indi. Ekmekten altına, futboldan turizme; halkın ekonomisi Berfu Güven’in sunumuyla NTV’de ekrana geliyor.

Berfu Güven bu hafta Çarşı Pazar’da; Taksi ve ekonomisini ele alıyor. Güven, müşterilerin şikayetlerini taksicilere iletiyor ve taksicilerin yanıtlarını dinliyor. Sorunları ve çözümlerini bulmak için taksicilerle dolaşıyor.

Çarşı Pazar Ekonomi, Berfu Güven’in sunumuyla 28 Ağustos Cumartesi 21.15’te NTV’de.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli