e
sv

NTV, BÜLTEN / 13 KASIM CUMARTESİ

104 okunma — 11 Kasım 2021 22:12

DİLEK HANİF İLE

HALKIN SANATI

13 Kasım Cumartesi

12.15

Anadolu’nun geleneksel el sanatlarını ekrana taşıyan program Halkın Sanatı, Dilek Hanif ile Anadolu’nun değerlerini yerinde araştırmak ve günümüze uyarlamak için yeniden yolculuğa çıkıyor. Yüzyılların el emeği, göz nuru el sanatları NTV’de izleyiciyle buluşuyor.

Türkiye’nin önde gelen moda tasarımcılarından Dilek Hanif, her hafta Anadolu’nun geleneksel el sanatlarını ekrana taşıyor. Hanif, her ilde öne çıkan yöresel ürünleri kullanılarak geleneksel ile moderni buluşturup farklı bir tasarımla izleyicinin karşısında olacak.

Halkın Sanatı bu hafta; köklü geçmişe sahip “tokalı örtme” sanatının merkezi Bolu’nun Göynük ilçesinde.

Dilek Hanif’in sunduğu Halkın Sanatı, 13 Kasım Cumartesi 12.15’te NTV’de.

Cüneyt Asan ve Adnan Şahin ile;

Halkın Mutfağı”

13 Kasım Cumartesi

18:15

Halkın Mutfağı’, Kadim Anadolu Lezzetlerini Ekrana Taşıyor

Cüneyt Asan ve Adnan Şahin; karış karış gezdikleri Anadolu’nun bereketli topraklarının, binlerce yıllık öyküsünü ‘Halkın Mutfağı’ ismi ile ekranlara taşıyor. Yöresinde yetişen en özel mahsulleri yerinde görmeye giden iki usta, isimsiz kahramanların evlerine, dükkanlarına hatta tarlalarına misafir oluyor.

Adnan Şahin ve Cüneyt Asan ‘Emek olmadan yemek olmaz’ ilkesiyle yola çıktıkları programda, Anadolu’nun lezzet sırlarına yolculuk yapıyor. Cüneyt Asan ‘Emekçi’, Adnan Şahin ise ‘Yemekçi’ olarak izleyici karşısına çıkıyor. Programın sonunda ise; emek verenlerle birlikte, yöresel lezzetlerle donatılmış sofranın etrafında buluşuluyor.

Halkın Mutfağı’ bu hafta; Dadaşlar diyarı Erzurum’da…

Adnan Şahin ve Cüneyt Asan; cağ kebabından peynire farklı lezzetlerin izini sürüyor, doğa harikalarını ziyaret ediyor. İkili Tekman’da bal üreticileriyle buluşup arıcılık hakkında merak ettiklerini uzmanından öğreniyor. Hayvancılıkla öne çıkan Erzurum’da önemli bir geçim kaynağı olan ‘Civil Peyniri’nin yapım aşamasını da yerinde gören ikili ünlü Tortum Şelalesi’nde alabalık pişiriyor.

Cüneyt Asan ve Adnan Şahin ile “Halkın Mutfağı” 13 Kasım Cumartesi saat 18:15’te NTV’de…

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli