Sıradaki içerik:

TV8″ SURVIVOR 2021 – 9 MAYIS PAZAR – 20.00″

BREZİLYA’DAN ŞİLİ’YE “HERCAİ” DİJİTAL PLATFORMLARDA ÜLKELERİN ZİRVESİNE OTURDU!

ATV

atv’nin reyting rekortmeni dizisi Hercai’nin dün yayınlanan yeni sezon ilk tanıtımı #Hercai etiketiyle Türkiye, Brezilya ve Şili’de Twitter gündemine girdi.  Şili’de ilk 10’a Brezilya’da 45. ve Yunanistan’da 50. sıraya kadar yükseldi. Türkiye’nin en önemli kültürel miraslarından biri olan İshak Paşa Sarayı, bu kez Hercai’nin yeni sezon tanıtımına ev sahipliği yaptı.

.

Hercai bir kültürel mirası dünyaya tanıttı!

.

Şili TVN televizyonu yeni sezon tanıtımını aynı anda yayınladı. “Hercai”nin yeni sezon ilk tanıtımı #Hercai etiketi Türkiye, Brezilya ve Şili’de Twitter gündemine girdi. Şili’de ilk 10’a Brezilya’da 45. ve Yunanistan’da 50. sıraya kadar yükseldi. Ancak bunlardan daha önemlisi “Hercai”, defalarca olduğu gibi Türkiye’yi yurtdışında kültürel miraslarından birini daha ön plana çıkararak temsil etmesiydi.

.

HERCAİ

.

Hercai birinci sezon finalinde UNESCO Dünya Mirası Kalıcı Listesi’nde yer alan, günümüze kadar ulaşan ilk ve en büyük tapınak olma özelliğini taşıyan Göbeklitepe’yi dünyaya tanıtmıştı. Şimdiyse UNESCO’nun Dünya Mirası geçici listesinde yer alan, Türkiye’nin en önemli kültürel miraslarından İshak Paşa Sarayı’nı dünyaya tanıtma konusunda büyük bir vazife edindi. İshak Paşa Sarayı “Hercai”nin yeni sezon tanıtımına ev sahipliği yaptı. Bu tarihsel doku, “Hercai” sayesinde Dünya’nın birçok ülkesinde yeniden gündeme geldi.

.

Yapımcılığını Mia Yapım’ın üstlendiği Hercai’nin başrollerini Akın Akınözü, Ebru Şahin, Gülçin Santırcıoğlu, Serhat Tutumluer, Ayda Aksel, Macit Sonkan, Serdar Özer, Oya Unustası, Tansu Taşanlar, Cahit Gök, İlay Erkök paylaşıyor. İlk bölümünden beri yoğun ilgiyle takip edilen, tüm sosyal medya platformlarında izlenme ve etkileşim rekorları kıran Hercai, yeni sezon tanıtımıyla da Twitter’da dünyanın en çok konuştuğu dizi oldu.

.

HERCAİ

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Avatar
  • mahmut8 ay önce
  • yerli yapım dizilerin yurt dışında bu kadar ilgi görmesi gerçekten gurur verici.demekki dunya da bizimle aynı şeyleri düşünüyor.politikacılar gibi farklı değil.